«Залишити готівку – не можна відмовитися?» - відбувся круглий стіл від «Фінансового клубу» щодо необхідності готівки для українців - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

«Залишити готівку – не можна відмовитися?» – відбувся круглий стіл від «Фінансового клубу» щодо необхідності готівки для українців

11 лютого «Фінансовий клуб» організував круглий стіл на тему «Чи потрібна українцям готівка?», учасником якого у якості спікера став адвокат, керуючий партнер Юридичної групи EUCON Ярослав Романчук.[:]

Так, сім провідних експертів обговорили питання ризиків заміни фіскального чеку чеком з терміналу, безготівкової економіки, зобов’язання приймати електронні платіжні засоби, POS-терміналів проти альтернативних платіжних сервісів та ін. Модерував круглий стіл керуючий партнер «Фінансового клубу» Руслан Чорний.

Зокрема, Ярослав Романчук зазначив, що звернення бізнесу до юридичних консультантів здійснюється найчастіше за такими питаннями (2 категорії): Ecommerce – реалізація товару через інтернет-магазини і соціальні мережі та аграрний сектор – заготівля сільгосппродукції та вторинної сировини. Ситуація з проблемами у сфері оподаткування у сільській місцевості є складнішою, на думку експерта.

«В Україні дуже низька податкова культура, задача держави – вирішити це питання», – зазначив пан Романчук. Так, наприклад, лише 5% осіб, які перебувають за кордоном, за 2018 рік задекларували дохід із джерела походження із-за кордону. Дотримання законодавства у частині оподаткування таких осіб забезпечить значний ресурс для збагачення бюджету. Також спікер підкреслив, що Україна має обрати шлях на балансування ставок оподаткування, тобто ставки обов’язково мають стати рівними.

Голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев відзначив, що головним напрямком роботи комітету стала детінізація, зокрема у сферах оподаткування, фіскалізації торгівлі, регулювання банківської діяльності та фінансових послуг і т.д. Подібні дії спрямовані на  створення нового якісного рівня економіки та розуміння тих процесів, що нині відбуваються у суспільстві.

«Чи потрібна українцям готівка? Поки що – так. Чи потрібно її зменшення в економіці? Безперечно. Над цим мають працювати усі: і банки, і регулятори, і правоохоронні органи, і мережі, які продають товари та послуги українцям. Збільшення безготівкових розрахунків в українській економіці покращить життя усім, тому що це – і збільшення податкової бази, і можливості для покращення життєдіяльності населення в цілому», – сказав на завершення круглого столу Руслан Чорний.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит