ТЦУ не на карантині: Лариса Врублевська розповіла слухачам семінару АППУ про законодавчі зміни у сфері ТЦУ

Команда EUCON продовжує ділитись своїм досвідом у межах навчальних семінарів. Так, аудитор, партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення Юридичної групи EUCON Лариса Врублевська виступила для слухачів семінару Асоціації податкових платників України, який відбувся 26 травня в онлайн форматі.

Так, спікер презентувала відразу дві теми, одна із тем була присвячена  законодавчим новинкам у сфері трансфертного ціноутворення, друга – практиці перевірок контрольованих операцій та документації з ТЦУ.

Виступ Лариси Врублевської торкнувся останніх змінах, які були внесені до Податкового кодексу України, а саме  впровадження правил контрольованих іноземних компаній (КІК). Зокрема, спікер назвала умови, за яких будь-яка юридична або не юридична особа нерезидент, будуть вважатися КІК; надала  рекомендації щодо порядку обчислення скоригованого прибутку КІК, що оподатковується в Україні. Так, експерт зазначила, що скоригований прибуток кожної КІК визначається окремо, якщо скоригований прибуток КІК звітного року має від’ємне значення, такий збиток не зменшує прибуток до оподаткування інших КІК звітного року, однак може бути врахований у зменшення прибутку до оподаткування цієї ж КІК у майбутніх звітних роках. Також спікер назвала умови, за яких скоригований прибуток не оподатковується.

Друга частина доповіді була присвячена практиці перевірок контрольованих операцій, документації, якості обґрунтування відповідності принципу «витягнутої руки» умов контрольованих операцій.

Так, аудитор вказала три види контролю у сфері трансфертного ціноутворення, а саме: моніторинг контрольованих операцій, опитування з питань ТЦУ, проведення перевірок з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки».

Експерт звернула увагу на шляхи здійснення моніторингу ТЦУ, наголосила на підставах проведення перевірки дотримання принципу «витягнутої руки», а також детально розповіла про етапи підготовки документації з ТЦУ.

Спікер обґрунтувала необхідність здійснення сегментації показників фінансової звітності, продемонструвавши власне процес сегментування на прикладі реальних кейсів, й підкреслила важливість дотримання принципу групування операцій. Також пані Врублевська продемонструвала слухачам семінару стратегії пошуку зіставних осіб та процедуру відбору зіставних осіб.

Партнерство

Нагороди