Ціна питання: вартість землі після запуску ринку стала ключовою темою Форуму «LIFE AFTER: ключові аспекти запуску ринку землі в Україні»

Політики, фахівці та бізнесмени 30 жовтня зібрались у Києві на Форумі «LIFEAFTER: ключові аспекти запуску ринку землі в Україні» для обговорення деталей, цінових та фінансово-економічних аспектів старту ринку землі в Україні. Зокрема, у заході взяв участь керівник практики земельного і аграрного права Юридичної групи EUCON, експерт Ради Європи Анатолій Мірошниченко.

Так, експерт заявив, що Україною нині ігнорується рішення ЄСПЛ, за яким визнається, що мораторій на продаж землі порушує права людини. Анатолій Мірошниченко підкреслив, що лише скасування мораторію не можна вважати виконанням рішення ЄСПЛ, натомість, зокрема, обмеження у продажі чи купівлі землі також порушує права розпоряджатися власністю. Експерт зазначив, що прагнення України вступити до Євросоюзу корелюється з прагненням в обмеженні вільного руху капіталів, зокрема продажу землі іноземцям, тому що це і є одним із принципів ЄС. Пан Мірошниченко акцентував увагу на тому, що обмежувати ринок землі шкідливо у будь-якому сенсі, оскільки «білі» інвестори можуть поступитися місцем іншим, що здатні знайти шляхи уникнення усіх запобіжних заходів.

Учасники форуму висловили свої припущення щодо конкретної вартості землі після запуску ринку, а також аргументували свою думку щодо, власне, створення ринку землі в Україні. Захід організовано у межах проекту «Адвокація земельної реформи та створення вільного ринку землі в Україні шляхом зміни громадської думки та збільшення політичної волі», який фінансується програмою Матра від Міністерства закордонних справ Нідерландів.

У заході також взяли участь: Олексій Мушак– радник Прем’єр-міністра України з економічних питань; Алекс Ліссітса– президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»; Мар’ян Заблоцький– народний депутат від фракції «Слуга народу»;Юлія Клименко– народний депутат від фракції «Голос» та інші.

Партнерство

Нагороди