Слово аграрія: у Києві відбулась IV Аграрна юридична конференція

Питання відкриття ринку землі в Україні набирає обертів і стає головною темою обговорення як для держслужбовців, політиків, представників бізнесу, так і для пересічних громадян. Зокрема, про ринок землі, а також рейдерство в агробізнесі, нові тренди в законодавстві, новинки для аграріїв, земельні та податкові реформи, пошук нових фінансових інструментів говорили учасники IV Аграрної юридичної конференції, що відбулась 28 жовтня у Києві. У якості спікера в заході взяв участь адвокат, керуючий партнер Юридичної групи EUCON Ярослав Романчук.

Так, експерт виступив на тему «Ринок землі. Чи готові фермерські господарства до вимог статусу позичальника та бізнес-партнера», у межах якої розповів про можливі джерела пошуку та використання фінансових ресурсів для купівлі землі не лише підприємствами, але і звичайними громадянами.

77177521_2536173009998123_8908580303044345856_n

Ярослав Романчук озвучив основні вимоги банку/кредитора до позичальника/фермерського господарства, зокрема: «порядок» в бухгалтерському та податковому обліках; прозора структура власності, бездоганна репутація власника та керівника господарства; реальний бізнес-план; гарантія повернення кредиту та сплата відсотків; юридична «чистота» земельної ділянки, яка купується; обов’язкове страхування ризиків при купівлі земельної ділянки; стратегія захисту агробізнесу від рейдерів та кредиторів.

У заході також взяли участь: Олег Клименко – керуючий партнер ПРОАГРО ГРУП; Тарас Висоцький – заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України; Микола Сольський – народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики; Ольга Трофімцева – екс в.о. міністра аграрної політики та продовольства України та ін.

Партнерство

Нагороди