Податкові віражі: EUCON відбувся онлайн-вебінар «Великі податкові маневри 2020: до чого мають бути готові польські інвестори?» - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Податкові віражі: EUCON відбувся онлайн-вебінар «Великі податкові маневри 2020: до чого мають бути готові польські інвестори?»

Юридична група EUCON та Міжнародне товариство польських підприємців в Україні за партнерства Бюро PAIH у Києві, Кредобанку та видання «Dziennik Kijowski» 2 липня вперше провели навчальний вебінар «Великі податкові маневри 2020: до чого мають бути готові польські інвестори?». Захід пройшов у формат онлайн.

[:]

Головна мета організаторів – підготувати та ознайомити польських інвесторів із останніми змінами податкового законодавства. Партнери, радники та юристи EUCON провели 7 лекцій, протягом яких розповіли учасникам про реформування та зміни у податковій системі Україниміжнародний аспект, а саме, імплементацію Україною плану BEPS; нові правила адміністрування податків; останні зміни в трансфертному ціноутворенні, відмінності щодо звітності в сфері ТЦУ в Україні та Польщіособливості діяльності представництв іноземних компаній в Україні; ПДВ та податок на дохід нерезидента із українського джерелаособливості захисту бізнесу, його власників та посадових осіб під час неправомірних дій податкових та правоохоронних органів та інші 

Вебінар розпочався привітальним словом від партнерів заходу. Першим учасників привітав голова Ради Міжнародного товариства польських підприємців в Україні Пьотр Ціарковскі, який наголосив на важливості подібних заходів. Також  з вітальним словом виступили Керівник Закордонного Торговельного Бюро у Києві Польської Агенції Інвестицій і Торгівлі Кароль Кубіца, Керівник відділу з економічних питань Посольства України в РП Ігор Баранецький та керівник економічного відділу Посольства РП в Україні Марлена Кацпжак-Ручинська, які відзначили важливість налагодження економічних та бізнес зв’язків України та Польщі як сусідніх дружніх країн, підвищення інвестиційної грамотності підприємців та вивчення особливостей ринків сусідніх держав.

Ярослав Романчук протягом першої лекції розповів слухачам про суттєві зміни керівництва Державної податкової служби України та зміну вектору її діяльності, приділивши особливу увагу тим аспектам, які стосуються функціонування бізнесу. Спікер також зосередився на питаннях процесу імплементації плану BEPS в Україні, висловивши свою думку щодо невідвородності та природності долучення нашої держави до світових процесів реформування податкової сфери в міжнародному контексті.

Згодом до Ярослава Романчука долучився адвокат, радник Юридичної групи EUCON Володимир Бевза зосередився на аспектах новітніх правил адміністрування податків, податкових перевірках, штрафах, податковій заставі, оскарженні рішень податкового органу, а також інформації, якою мають володіти бухгалтерські та фінансові служби щодо останніх важливих змін в українському податковому законодавстві. Окрім того, спікер поділився з учасниками вебінару професійними висновками щодо питання податку на прибуток та податку на дохід нерезидента із українського джерела, окресливши нові підходи та ділову мету.

Про перелік контрольованих операцій, вартісний критерій та його розрахунок, розрахунок обсягу операцій з контрагентом, особливості звітності, підготовки документації, моніторингу, перевірок, про законодавчі зміни та ін. у межах теми «Трансфертне ціноутворення в Україні» виступила аудитор, партнер Юридичної групи EUCON Лариса Врублевська, до якої згодом приєдналась юрист польського офісу EUCON Інга Лівандовська. Пані Лівандовська, у свою чергу, зосередилась на аспектах трансфертного ціноутворення у Польщі, зокрема на порогових значеннях вартості операції у Польщі, обрахунку вартості операції в Польщі та порівнянні особливостей процесу звітності з трансфертного ціноутворення в Україні та Польщі.

Важливе питання особливостей діяльності представництв іноземних компаній та примусового взяття на облік нерезидентів, які ведуть діяльність Україні, розглянула юрист EUCON Аліна Нерозя.

Наступну лекцію провела аудитор, радник Юридичної групи EUCON Жанна Білобловська, яка розкрила слухачам «підводне каміння», яке може стати перешкодою у межах роботи з ПДВ, а саме спікер розповіла про строки реєстрації накладних та штрафи за несвоєчасну реєстрацію, блокування податкових накладних та власне про ПДВ.

Завершився вебінар спільною лекцією адвокатів, партнерів EUCON Євгена Петренка та Андрія Романчука. Так, Євген Петренко зосередився на особливостях підготовки та навчання персоналу механізму дій під час екстрених ситуацій, зокрема контрольно-перевірочних заходів податківців та процесуальних дій представників силових структур, а також розповів про особливості захисту бізнесу та його власників і посадових осіб під час неправомірних дій податкових та правоохоронних органів. Андрій Романчук, у свою чергу, розповів про діяльність форензік як інструмент запобігання та виявлення фінансових та економічних злочинів.

Захід закінчився завершальним словом Ярослава Романчука, Пьотра Ціарковського, Карола Кубіци та Ігоря Баранецького, які поділились враженнями від вебінару та підкреслили зручність і ефективність онлайн-формату для проведення подібних навчальних зустрічей.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит