Обговорення податкової реформи із заступником Міністра фінансів - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Обговорення податкової реформи із заступником Міністра фінансів

Керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON, президент Асоціації податкових радників України Ярослав Романчук разом з членами Асоціації обговорили із заступником Міністра фінансів України Оленою Макеєвою майбутню податкову реформу, підготовлену  Урядом. Захід відбувся 22 вересня 2015 в одному зі столичних готелів Києва.[:]

«Я прийшла на посаду заступника Міністра з бізнесу, а тому чудово обізнана не тільки про проблеми в системі оподаткування, але і в тому,  що в питаннях реформування раніше не проводився досить відкритий діалог з широким колом експертів та представників бізнесу, не представлялися і не враховувалися різні точки зору. Тому разом з підготовкою податкової реформи нами були проведені консультації з громадськістю та бізнесом: 6 відкритих і 16 індустріальних платформ. Усі організації та асоціації, які проявили бажання презентувати свої пропозиції щодо реформування податкової системи, мали можливість у відкритому діалозі представити свої напрацювання. І Асоціація податкових радників також одна з перших публічно надала свій варіант концепції реформування», – сказала пані Макеєва.

Заступник Міністра звернула увагу, що одним з головних принципів підготовки проекту, реформування системи оподаткування було те, що реформа ні в якому разі не повинна проводитись за рахунок малозабезпечених верств населення і пенсіонерів. При цьому обов’язковим було створення рівних умов для бізнесу, а також спрощення адміністрування податків. Саме тому в основу запропонованої реформи ліг принцип flat tax rate («плоскі» ставки).  Олена Макеєва також зазначила про існування альтернативного варіанта податкової реформи, який був запропонований профільним Комітетом ВР.

Керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON, Президент Асоціації податкових радників Ярослав Романчук  зупинився на структурних аспектах реформи, а також на необхідному поліпшенні системи адміністрування податків. «Залишилися відкритими такі питання, як об’єднання в один документ акту податкової перевірки та податкового повідомлення-рішення, створення єдиного первинного документа. А що ще важливіше – залишається поки невирішеним питання реформування податкових органів з ліквідацією податкової міліції »- сказав пан Романчук.

У рамках зустрічі директор Науково-дослідного інституту фінансового права Дмитро Серебрянський презентував альтернативну ідею виведення з тіньового обороту заробітних плат. Запропонована реформа спрямована на брутизацію заробітної плати і зниження навантаження на фонд оплати праці, пропонуючи нижчі ставки оподаткування в порівнянні з урядовим варіантом. Ця ідея була запропонована народним депутатом України А. Журжієм.

Лариса Врублевська, партнер, керівник практики ТЦО Міжнародного правового центру EUCON, презентувала альтернативну концепцію реформування податку на прибуток, розроблену групою експертів. «Чому б не надати платнику податків можливість самостійно вибрати модель оподаткування? Один варіант – залишити діючу модель. Напевно це зацікавить ті підприємства, які мають переплати з податку на прибуток або велику кількість необоротних активів, які вже амортизуються. Альтернативний варіант – модель зі сплатою податку на розподілений прибуток і можливістю здійснювати негайну амортизацію інвестицій, зменшуючи об’єкт оподаткування на суму інвестицій »- сказала пані Врублевська.

Окрему увагу було приділено реформуванню спрощеної системи оподаткування. Данило Гетманцев, член Асоціації, доктор юридичних наук, професор кафедри фінансового права юрфаку КНУ ім. Т. Шевченка, погодився, що хоча і є цікаві альтернативні пропозиції щодо реформування спрощеної системи (наприклад, патентування), але все ж запропонований Мінфіном варіант досить зважений. «Зміни дозволять зберегти механізм спрощеної системи як підтримку малого підприємництва, але при цьому забезпечить ліквідацію схем мінімізації, якими користувався середній і більш великий бізнес, а також сприятиме реформуванню ПДВ та оподаткування фонду оплати праці» – зазначив пан Гетманцев.

Після обговорення ще ряду питань заступник Міністра фінансів Олена Макеєва також відкрила завісу про плани реформування системи адміністрування податків, які будуть запропоновані в більш далекій перспективі. «Податкова модель, запропонована Міністерством фінансів, передбачає подальше спрощення системи адміністрування податків, зокрема спрощення форм звітності з податку на прибуток, ПДВ, ПДФО, надання доступу платникам податків до податкової інформації в системі ДФС, зміна підходів до надання податкових консультацій. Ми плануємо спростити процедуру адміністративного оскарження рішень податкових органів, зробивши її однорівневою, впровадити процедуру колективного розгляду скарг платників податків за результатами перевірок, систему електронного адміністрування акцизного податку та систему автоматизованого обліку товарообігу від імпортера до кінцевого споживача. Вже з початку 2016р. ми надамо нові електронні сервіси для платників податків і суттєво вдосконалимо існуючі, будемо розвивати офіси великих платників податків, разом з тим істотно скоротивши кількість штату ДФС і податкових перевірок »- сказала пані Макєєва.

На завершення заходу Ярослав Романчук оголосив, що Асоціація податкових радників продовжить активно брати участь у підготовці та обговоренні податкової реформи. У зв’язку з цим в недалекому майбутньому будуть проведені зустрічі з авторами альтернативних законопроектів щодо реформування податкової системи: головою профільного комітету ВРУ Ніною  Южаніною і заступником голови комітету Андрієм Журжієм.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит