Fall in law with TP: вперше в онлайні відбувся VI Міжнародний форум «Трансфертне ціноутворення та міжнародне оподаткування – 2020» - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Fall in law with TP: вперше в онлайні відбувся VI Міжнародний форум «Трансфертне ціноутворення та міжнародне оподаткування – 2020»

Юридична група EUCON та Школа трансфертного ціноутворення спільно з International Fiscal Association Ukraine, прийнявши виклики сьогодення та адаптувавшись до нових умов, 30 липня організували VI Міжнародний форум «Трансфертне ціноутворення та міжнародне оподаткування – 2020», який вперше пройшов у форматі онлайн. За шість років плідної праці захід став одним із головних майданчиків в Україні для обговорення та аналізу галузі трансфертного ціноутворення, а також рупором нових ідей та експертних думок у сприянні розвитку ТЦУ.

Представники Державної податкової служби, провідні аудитори, юристи, адвокати, судді, представники Міністерства фінансів України та бізнесу протягом восьми годин роботи форуму обговорили важливі питання поточного стану процесів імплементації в Україні окремих положень плану BEPS; нових підходів держави в організації контролю у сфері трансфертного ціноутворення; огляду нововведень 2020 року та перспективи інших очікуваних змін; наслідків ратифікації угоди між Україною та США щодо імплементації FATCA; деталей старту процесів обміну інформацією про фінансові рахунки нерезидентів за міжнародним стандартом CRS у межах імплементації плану BEPS в Україні; застосування правил трансфертного ціноутворення як інструменту планування бізнес-процесів; критерів якості підготовки документації через призму перевірок і зауважень контролюючих органів; кейсів останніх перевірок з питань дотримання принципу “витягнутої руки”; останньої судової практики та ін.

Форум відкрив привітальним словом адвокат, керуючий партнер Юридичної групи EUCON Ярослав Романчук, який окреслив відзначив активність законодавчих змін у податковій галузі та окреслив коло питань, які обговорюватимуться протягом форуму.

Окрім того, керуючий партнер EUCON став модератором першої панельної дискусії «Глобальна деофшоризація та світові податкові правила: як вони впливають та будуть впливати в подальшому на податкову систему України і трансфертне ціноутворення, зокрема?».

Перший заступник Голови Державної податкової служби України Наталія Рубан, окреслюючи діяльність ДПС, відзначила вектори роботи у напрямках посилення контролю міжнародних операцій, контрольованих іноземних операцій, зазначила помилки, яких допускаються при звітуванні з ТЦУ, розглянула питання податку на прибуток, бюджетних надходжень за рахунок ТЦУ, змін у Податковому кодексі та ін.

Перша сесія

Про міжнародні податкові процеси, обмін податковою інформацією, кроки для виконання плану BEPS, заходи для партнерів від GIZ та ін. говорив радник з питань державних фінансів Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Ukraine Руслан Лазаренко.

Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе, у свою чергу, відзначив динаміку позитивних змін в роботі ДПС, виділивши аспекти налагодження комунікації бізнесу та податкових органів. Також пан Катамедзе виділив  питання створення Служби фінансових розслідувань як нагальної потреби у контексті реалій реформування податкової системи.

Перша сесія 2

Начальник управління трансфертного ціноутворення департаменту податкового аудиту ДПС України Володимир Варгіч підкреслив наявність хорошої динаміки внесення коригувань у звітність, покращення фінансових результатів, зосередившись також на процесі здійснення перевірок ДПС.

Перша сесія 4

Екватором VI Міжнародного форуму «Трансфертне ціноутворення – 2020» стала друга сесія «Міжнародні податкові тренди – 2020. Нові правила гри для українського бізнесу в міжнародному контексті», модератором якої стала аудитор, партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення Юридичної групи EUCON Лариса Врублевська.

Начальник Управління міжнародного оподаткування Департаменту податкової̈ політики Міністерства фінансів України Людмила Паламар розповіла учасникам про превентивні заходи Мінфіну та його співпрацю з ОЕСР щодо внесення змін в законодавство у межах імплементації плану BEPS.

Друга сесія

Начальник управління перевірок фінансових операцій ДПС України Юлія Потернак у межах теми «Аналіз змін до Податкового кодексу України з питань міжнародного оподаткування» говорила про внесення змін та межі їх втілення, конструктивні дивіденди, тонку капіталізацію та ін.

Друга сесія Патернак

Експерт Ради Національного банку України Євген Степанюк зосередився на питаннях приєднання України до договорів міжнародного обміну податковою інформацією, організації процесу зі сторони України та інших країн-контрагентів, захисту інформації та ін.

Друга сесія Степанюк

Особливо інформативною та насиченою статистичними даними став виступ начальника відділу Департаменту фінансових розслідувань Державної служби фінансового моніторингу України Максима Васюка, який розглянув типові схеми відмивання грошей з використанням іноземних юрисдикцій, фінмоніторинг, складні розслідування багатоступеневої корупції високопосадовців та ін.  

Друга сесія Васюк

Член правління International Fiscal Association Ukraine Павло Ходаковський підняв актуальне питання ділової мети, передумов його введення, особливостей тлумачення новим законом та дискусійності цього визначення.

Друга сесія Ходаковський

Ярослав Романчук, у свою чергу, розглянув долучення України до BEPS, MLI, FATCA та CRS, законодавчі новели щодо здійснення первинного фінансового моніторингу, класифікацію офшорів, мету використання офшорів при реструктуризації та альтернативи офшорам після їх «смерті».

Друга сесія Романчук

Учасники третьої сесії «Ефективні стратегії мінімізації податкових ризиків: практичні аспекти» зосередились безпосередньо на розгляді питань трансфертного ціноутворення.

Третя сесія

Начальник відділу адміністрування податку на прибуток управління адміністрування податку на прибуток, неприбуткових установ і організацій та спрощеної системи Департаменту податкового адміністрування ДПС України Ірина Сиволап у межах виступу говорила про податкові коригування, самостійні коригування з метою ТЦУ, а також про приклади неадекватної податкової ефективності.

Третя сесія Сиволап

Про законодавчу основу обміну податковою інформацією у контексті трансфертного ціноутворення, види та порядки обміну, звіти у розрізі країн міжнародної групи компаній розповів радник з податкових та митних питань Німецько-української промислово-торговельної палати Юрій Гладун.

Третя сесія Гладун 2

Виступ Лариси Врублевської охопив питання звітності у сфері трансфертного ціноутворення за 2019 рік, основних помилок при підготовці звітності, інвентаризації контрольованих операцій, ризиків при розрахунках, документації з ТЦУ та ін.

Третя сесія Врублевська

Аудитор, радник Юридичної групи EUCON Жанна Білобловська розповіла учасникам про особливості визнання контрольованих операцій в залежності від обраного базису постачання, зокрема про відповідальність за несвоєчасне декларування, приклади застосування правил Інкотермо та ін.

Третя сесія Білобловська

Радник, податковий консультант, заступник керівника практики ТЦУ Юридичної групи EUCON Юрій Чеботарь у межах теми «Критерії відбору зіставних юридичних осіб» розглянув алгоритм аналізу контрольованої операції, типовий процес відбору, найбільш використовуваних критеріїв  і т.д.

Третя сесія Чеботарь

Фінальним акордом заходу стала четверта сесія «Контроль за трансфертним ціноутворенням – результати перевірки податкових органів. Судова практика», яку модерувала  керівник Центру юридичної аналітики ЛІГА:ЗАКОН, кандидат політичних наук Анастасія Шевченко.

Інспектор Ради бізнес-омбудсмена Юліана Ревюк розповіла учасникам про повноваження бізнес-омбудсмена та Ради бізнес-омбудсмена та діяльність у сфері оскарження  дій та рішень податкових органів.

Четверта сесія Ревюк

Заступник начальника управління трансфертного ціноутворення департаменту податкового аудиту ДПС України В’ячеслав Кругляк та начальник відділу перевірок ТЦУ управління трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Офісу великих платників податків ДПС України Ірина Дудка розібрали практичні кейси судових справ з ТЦУ, окресливши зокрема загальні тенденції прийняття рішень у таких справах.

Адвокат, радник з питань податкового права і трансфертного ціноутворення Юридичної групи EUCON Володимир Бевза, закриваючи форум своїм виступом, у межах теми «Позиція платників податків у судових спорах у сфері ТЦУ. Тенденції останніх рішень» розповів учасникам про види спорів в ТЦУ, строки давності в ТЦУ, спори щодо правил ТЦУ, судові спори щодо помилок платників в ТЦУ, судове оскарження штрафів та ін.

Четверта сесія Бевза

Учасники форуму відзначили його інформативність, синергетичний підхід розгляду тематики ТЦУ у розрізі поглядів представників бізнесу, аудиторів, юристів та представників податкових органів. Також було відзначено високий рівень підготовки до проведення заходу у новому форматі онлайн. Та все ж, як спікери, так і учасники висловили сподівання на повернення до формату «живого спілкування» наступного року в очікуванні VII Міжнародного форуму «Трансфертне ціноутворення та міжнародне оподаткування – 2021»!

Зв’язатися з нами

Надіслати запит