European Forum for New Ideas вкотре зібрав цвіт європейської економіки, політики та бізнесу для обговорення перспектив європейського майбутнього

Цьогоріч протягом 26-28 вересня відбувся вже VIII European Forum for New Ideas (EFNI) у Сопоті. На панельних дискусіях, зустрічах, семінарах  представники бізнесу, керівники та політики, а також видатні діячі світу культури та науки обговорили найважливіші питання та виклики бізнесу і суспільства у контексті глобалізаційних процесів. Європейський форум нових ідей – одна з найбільших у Східній Європі платформ для обміну думками та концепціями щодо глобальних тенденцій, нових ідей та майбутнього Європи. Щороку Форум збирає понад тисячу учасників – представників світу бізнесу, науки, культури та управління, як польських, так і європейських. Зокрема, участь у заході в цьому році взяв і партнер, керівник офісу Юридичної Групи EUCON в м. Варшава Андрій Романчук.

44903628022_c7afe0f61e_z

Так пан Романчук, виступивши на тему «Перспективи та виклики для польсько-української співпраці через призму економічних інтересів», розповів колегам про частку країн ЄС в торгівлі товарами з Україною у 2017 році, основні товарні групи українського експорту в країни ЄС та імпорту з країн ЄС, про торгових партнерів України у 2017 р., основні товарні групи експорту  та імпорту в 2017 році, торгових партнерів України станом на перше півріччя 2018 року. Так, за наведеними даними Польща входить в трійку лідерів (2-е місце) в торгівлі товарами з Україною у 2017 році та в п’ятірку головних партнерів України в торгівлі за 2017-2018 рр. (4-е місце), а в топі груп експорту з України в ЄС перші позиції займають чорні метали, електричні машини і устаткування та зернові культури. Також учасники мали змогу більш детально ознайомитися із даними про торгове партнерство із Польщею станом на першу половину 2018 року: основними товарними групами експорту до Польщі  стали чорні метали, електричні машини, руди, шлаки і зола, деревина і вироби з деревини та меблі, а основними групами імпорту з Польщі – електричні машини, пластмаси і полімерні матеріали, палива мінеральні, нафта і продукти її перегонки, ядерні реактори, котли, машини та засоби машинного транспорту, крім залізничного. Щодо ринку послуг, то Україна експортувала до Польщі послуги з переробки матеріальних ресурсів, комп’ютерні і телекомунікаційні послуги та ін. Основними імпортованими з Польщі послугами стали транспортні, ділові, страхові та телекомунікаційні послуги.

44040222425_5d0598398e_z

У Форумі також взяли участь Іванна Климпуш-Цинцадзе — віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Дональд Туск — польський політик, Голова Європейської Ради, Олівер Вільямсон — американський економіст, Лауреат Нобелівської премії з економіки 2009, Жозе Мануель Баррозу — португальський політичний діяч, президент Європейської комісії та інші.

Партнерство

Нагороди