Bellum omnium contra omnes: питання ринку землі обговорили учасники онлайн-заходу від Ділового клубу

І знову в онлайні: новий формат набуває все більше прихильників та все більших масштабів. Так, за ініціативи Ділового клубу 24 липня відбувся черговий онлайн-захід «Ринок землі! Як підготуватися? Що потрібно зробити вже? Договори оренди, суборенди. Як залізобетонно оформити?», протягом якого експерти обговорили зміни за земельною реформою, які вступили в дію з 16 липня, а також майбутні перспективи. Відкрив захід своїм виступом адвокат, професор, старший партнер, керівник практики земельного й аграрного права Анатолій Мірошніченко.

Так, у межах теми «Ринок землі! Як підготуватися?» Анатолій Мірошниченко зробив для учасників екскурс в підготовку до реалізації земельної реформи, презентувавши особливості та етапи відкриття ринку землі. Так, експерт розповів про те, коли і як запрацює ринок землі, хто зможе купувати землю, скільки і яким чином, чи зможуть іноземці купувати землю та чи буде виноситись це питання на референдум, питання мораторію сьогодні.

Доповідач приділив увагу важливому аспекту способів набуття права власності на сільськогосподарські землі після зняття мораторію, зокрема, виділивши такі: продаж, дарування, застава, довірча власність, міна, спадковий договір, договір довічного утримання.

Не оминув Анатолій Мірошниченко й питання переважного права на придбання землі, концентрації, фінансової підтримки, анти/конституційністі референдуму та продажу землі іноземцям.

Спікер завершив виступ аналізом резонансних судових справ «Зеленчук і Цицюра проти України» від 22.05.2018 та «Антоненко та інші проти України», які мають важливе значення у контексті питання зняття мораторію на продаж земель.

107632279_1307325776138498_5806210482435959655_n

Партнерство

Нагороди