Back to taxes: експерти EUCON традиційно підтримали участю щорічний Tax Connections Day 2020, який відбувся 19 листопада в онлайн форматі

Експерти EUCON традиційно підтримали участю щорічний Tax Connections Day 2020, який відбувся 19 листопада в онлайн форматі. Адвокат, радник Юридичної групи EUCON Володимир Бевза у межах заходу розповів учасникам про вину платника у складі податкового порушення у розрізі перспектив першої практики.

Так, спікер запевнив слухачів, що побоювання щодо такого нововведення, як “вина платника податку”, марні, оскільки подібна зміна акумулюватиме покращення ситуації із застосуванням до платників штрафів контролюючими органами на користь бізнесу. Володимир Бевза аргументував своє передбачення, стверджуючи, що, по-перше, контролюючому органу потрібно буде доводити беззаперечну вину платника, а, по-друге, у платників податків з’явиться більше інструментів для оскарження штрафів. Окрім того, адвокат підкреслив, що законодавець передбачив, що усі сумнівні аспекти в трактуванні вини платника трактуватимуться на користь останнього.

Володимир Бевза виділив також позитивні риси змін: превентивна, яка полягає в тому, що податківцям важче буде застосувати штраф платнику, та нормативна – визначено орієнтири під час оскарження штрафів.

Спікер акцентував увагу на тому, що суди вже давно використовують поняття “вини”, встановлюючи факт наявності чи відсутності вини платника під час оскарження штрафів, тож закріплення в кодексі поняття вини тільки сприяє захисту прав платників.

“Використання прецедентної практики Європейського Суду з прав людини, судово-правових доктрин, Конвенційних стандартів – це ключ для успіху в обстоюванні позиції платників нівелювання штрафів податкових органів”, – запевнює Володимир Бевза.

На завершення виступу спікер поділився власними думками щодо майбутніх тенденцій, які полягають в тісному зв’язку застосування вини під час винесення та оскарження штрафів з існуючою практикою Верховного Суду, яка сформована в абсолюті на користь платників.

Партнерство

Нагороди