«Європа спільних цінностей чи Європа спільних інтересів?»: як і який шлях обирали на ХХVIII Економічному форумі в Криниці

4-6 вересня 2018 року в місті Криниця-Здруй (Польща) відбувся наймасштабніший захід у сфері економіки, політики і бізнесу на теренах Центрально-Східної Європи – ХХVIII Економічний форум, учасниками якого стали президент Асоціації українського бізнесу в Польщі, керуючий партнер EUCON Юридична група Ярослав Романчук та партнер, керівник офісу в м. Варшава EUCON Юридична група Андрій Романчук.

Так, пан Ярослав Романчук разом з іншими спікерами протягом панельної дискусії на тему «Торговельне та інвестиційне співробітництво країн Європейського союзу зі своїми східними партнерами та сусідами – чи є взаємними вигоди?» обговорив питання поступового усунення митних та інших торговельних бар’єрів між ЄС та новими асоційованими країнами. Експертами було відзначено, що вже спостерігається помітний зріст товарообігу та взаємних інвестицій. Також спікери обговорили коло питань щодо результатів співробітництва у довготривалій перспективі та об’ємів вигоди кожної зі  сторін. У панельній дискусії взяли участь  директор Східноєвропейської бізнес асоціації Німеччини Уте Кочловскі-Каджая (Німеччина), бізнес-омбудсмен Іраклі Лекванадзе (Грузія), директор департаменту міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Олексій Рожков (Україна). Модератором дискусії стала голова Економічного комітету Світового конгресу українців Наталія Немилівська (Україна).

40882566_2249091912039569_3690221924899618816_n

На третій день форуму в межах тематичного блоку «Бізнес і управління» було проведено панельну дискусію «Залучення студентів. Інтернаціоналізація студентів сьогодні і завтра», під час якої Андрій Романчук спільно із колегами розглянув питання  прискорення інтернаціоналізації університетів, важливості навчальної пропозиції та можливостей університетів. Спікери відзначили необхідність вживання заходів щодо оптимізації процесу ефективного конкурування університетів на освітніх ринках із найбільшим потенціалом, а також проаналізували результати країн-лідерів в галузі освіти. Учасниками панельної дискусії стали проректор з міжнародних зв’язків Інституту світових цивілізацій Ірина Дегтярьова (Росія), виконавчий директор Агентства молоді Азербайджану Фарід Джафаров (Азербайджан), директор польського національного агентства з акредитації Лукаш Войдига (Польща). Модератором дискусії став журналіст видання «”Wprost” Weekly» Кароль Василевський (Польща).

Нагадаємо, що Економічний форум в Криниці — це міжнародна зустріч представників економічної та політичної еліти Центрально-Східної Європи, яка проводиться щорічно, починаючи з 1992 року, у місті Криниця-Здруй у першій половині вересня. Сьогодні Форум вважається найбільшим та найвідомішим заходом, де зустрічаються представники світу політики та бізнесу Центрально-Східної Європи. Цього року форум в Криниці проходить під гаслом «Європа cпільних цінностей чи Європа спільних інтересів?». Учасниками заходу стало понад 4 тис. гостей – президентів, глав урядів, міністрів, парламентаріїв, експертів, бізнесменів, діячів культури і представників ЗМІ з понад 60-ти країн Європи, Азії та США, зокрема Президент Польщі Анджей Дуда, перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, віце-прем’єр-міністр Республіки Польща Беата Шидло, віце-прем’єр-міністр з питань економічної та демографічної політики Болгарії Валері Симеонов, міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевіч, голова Сенату Польщі Станіслав Карчевський, комісар з питань освіти, культури, молоді та спорту Європейської комісії Тибор Навраксікс (Угорщина), міністр економіки Литви Віргініус Сінкевічіус та інші.

Партнерство

Нагороди