Прес-конференція «Чорним по білому. Тендерні махінації КП «Київдорсервіс»

31 січня 2018 року в прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулась прес-конференція, яка була присвячена тендерним махінаціям КП «Київдорсервіс»,  з якими зіштовхнувся наш клієнт ТОВ «Пластікс-Україна».

Вже близько десяти років EUCON надає юридичну підтримку та виступає юридичним радником компанії «Пласткікс-Україна», яка є великим дистриб’ютором полімерних матеріалів європейських і світових виробників, що входить до групи компаній «Plastics» та працює на ринку України вже 20 років. Не стала винятком ситуація, яка склалася навколо тендера комунального підприємства «Київдорсервіс» (нині вже під новою назвою «Центр організації дорожнього руху») на закупівлю плівок для дорожніх знаків, оскільки компанія «Пластікс-Україна» нещодавно відчула на собі дискримінаційний підхід замовників під час оцінки пропозицій учасників торгів.

27710954_1547757368613543_1496131742_o

«До 2014 року ми ніколи не брали участі в тендерах, які оголошувались державними або комунальними підприємствами, та після появи Системи публічних електронних закупівель «Prozorro» ми побачили для себе можливість участі в тендерах на чесних та відкритих умовах нарівні з іншими компаніями», –  розповів Іренеуш Дерек, генеральний директор ТОВ «Пластікс-Україна».

Влітку  2017 року КП «Київдорсервіс» оголосив тендер на закупку світловідбиваючої плівки для дорожніх знаків. Зі слів пана Іренеуша Дерека компанія «Пластікс-Україна» взяла участь в 3-х тендерах, запропонувавши найвигіднішу ціну. Але всі три пропозиції компанії «Пластікс-України» були відхилені тендерним комітетом, кожного разу умови тендеру «підтасовувалися» під одного учасника і переможцем була оголошена компанія, цінова пропозиція якої була  значно вища від пропозиції «Пластікс-Україна».

27711119_1547757295280217_468367275_o

Ярослав Романчук – адвокат, керуючий партнер EUCON Міжнародного правового центру, висвітлив дану ситуацію з юридичної точки зору. Він зазначив, що після кожного тендеру адвокатами компанії EUCON був проведений повний аналіз документації всіх учасників торгів, що є можливим завдяки відкритості системи публічних електронних торгів, і кожного разу були зафіксовані дискримінаційні дії по відношенню до нашого клієнта, що зафіксовано у чотирьох рішеннях Антимонопольного Комітету України.

Крім того, він повідомив, що найближчим часом буде поінформовано КМДА про дану ситуацію з проханням взяти її під особистий контроль, а також буде підготовлене та направлене відповідне звернення до Офісу бізнес-омбудсмена.

Також Ярослав Романчук  озвучив п’ять принципів, які повинні бути дотримані при проведенні торгів КП «Київдорсервіс»:

  • Відкритість та прозорість закупівель;
  • Дотримання принципу недискримінації учасників;
  • Об’єктивна і неупереджена оцінка тендерних пропозицій;
  • Запобігання корупційній діяльності;
  • Дотримання конкуренції.

В свою чергу пан Іренеуш Дерек додав, що головний меседж прес-конференції донести, що конкуренція має бути прозорою для всіх учасників торгів. «Беручи до уваги останній досвід, я прийшов до висновку, що Система публічних електронних закупівель «Prozorro» працює добре, але треба змусити державні та комунальні підприємства працювати чесно і не висувати дискримінаційних вимог по відношенню до учасників торгів. Але незважаючи на це компанія «Пластікс-Україна» готова боротися і відстоювати свої права, ми готові пропонувати кращу продукцію по доступним цінам», – наголосив Іренеуш Дерек.

Партнерство

Нагороди