Прес-Конференція: «Агрохолдинг «Астарта-Київ» оголосив «війну» міноритарним власникам та керівникам своїх агрокомпаній

23  листопада 2017 року в прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулась прес-конференція на тему «Агрохолдинг «Астарта-Київ» оголосив «війну» міноритарним власникам та керівникам своїх агрокомпаній».

Власники публічної компанії Агрохолдингу «Астарта-Київ», акції якої котируються на Варшавській фондовій біржі, вирішили позбутися міноритарних власників – «Агрофірми ім. Довженка» та Агрофірми «Добробут», які базуються в Полтавській області, шляхом незаконного проведення загальних зборів учасників Товариства та укладенням контрактів з генеральними директорами положення яких суперечать законодавству України.

DSC_1044

Прес-конференція була організована за ініціативи Віктора Скочкоспівзасновника, генерального директора «Агрофірми ім. Довженка», депутата Полтавської обласної ради та Олександра Коваленкоспівзасновника, генерального директора Агрофірми «Добробут», депутата Полтавської обласної ради, які вважають незаконними дії керівництва Арохолдингу «Астарта-Київ», та такими, що порушують їх права.

Участь в прес-конференції також взяли Ярослав Романчукадвокат, керуючий партнер EUCON Міжнародний правовий центр та Євген Петренкоадвокат, партнер EUCON Міжнародний правовий центр, які представлятимуть інтереси власників міноритарних агрофірм в судах по даному корпоративному спору.

DSC_1058

Зокрема, генеральний директор «Агрофірми ім. Довженка» Віктор Скочко повідомив, що він був відсторонений від виконання посадових обов’язків в той час як перебував на лікарняному. В свою чергу, Олександр Коваленко, генеральний директор Агрофірми «Добробут», зауважив, що був в той час у відпустці, обидва директори не були проінформовані про проведення установчих зборів.

Зі слів генеральних директорів агрофірм невдоволення політикою керівництва Агрохолдингу «Астарта-Київ» виникло після обмеження їхніх прав, коли вони втратили можливість впливати на такі процеси як  збільшення заробітних плат, підняття норм, розцінок та тарифів. Також Віктор Скочко зазначив, що у зв’язку із політикою Агрохолдингу «Астарта-Київ», «Агрофірма ім. Довженка» змушена була закрити такі проекти як виробництво яловичини, органічного землеробства, швейної майстерні. Близько 200 чоловік втратили свої робочі місця в 2017 році.

DSC_1107

«Вивчаючи документи, ми побачили декілька грубих порушень. По-перше, загальні збори були проведені із порушенням порядку передбаченим  статутом товариства,  також була порушена процедура їх проведення.  Щодо відсторонення від виконання посадових обов’язків Віктора Скочко, тут теж були виявлені грубі порушення. Сьогодні вже подані два позови щодо визнання незаконними рішення зборів і визнання недійсними контракти», – зазначив Ярослав Романчук, адвокат, керуючий партнер EUCON Міжнародний правовий центр.

DSC_1088

Євген Петренко, адвокат, партнер EUCON Міжнародний правовий центр, додав, що він був присутній під час проведення зборів, які пройшли 15 листопада 2017 року, і як свідок може повідомити про грубі порушення. «Одним із найяскравішим інструментом тиску на міноритарних власників є укладання контракту, в січні 2017 року були підписані відповідні контракти, які суперечать не тільки статутним документам, але і законодавству в цілому. Ці контракти містять положення про обмеження прав генеральних директорів, а один із пунктів контракту забороняє директорам протягом трьох років після закінчення дії даного контракту працювати на інших підприємствах в цій сфері. У зв’язку з цим було прийнято рішення оскаржити дані контракти, і вже відповідні позови були подані», – наголосив Євген Петренко, адвокат, партнер EUCON Міжнародний правовий центр.

DSC_1036

На завершення прес-конференції Ярослав Романчук повідомив про три позиції міноритарних власників агрофірм, права яких будуть захищати  в судах адвокати компанії EUCON  Міжнародний правовий центр, а саме:

  • відкликати незаконне рішення щодо відсторонення від виконання посадових обов’язків директорів агрофірм;
  • розірвати незаконні контракти;
  • оголосити, по процедурі як це передбачено в статуті товариства, про проведення загальних зборів, під час проведення яких співвласники, генеральні директори готові відзвітувати і скласти свої повноваження.

Відео з прес-конференції:

Партнерство

Нагороди