Експерти EUCON стали ключовими спікери масштабного семінару з питань ТЦУ

Експерти EUCON Юридична група з трансфертного ціноутворення стали ключовими спікерами масштабного семінару на тему «Трансфертне ціноутворення: звітність, новації, автоматичний обмін податковою інформацією», організованого  Головним управлінням ДФС у м. Києві, який відбувся 12 вересня 2018 року.

Протягом заходу провідні фахівці розповіли про особливості організації звітної кампанії, законодавчі зміни та інноваційні процеси у сфері ТЦУ.

GEX_0897

Партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення Лариса Врублевська, виступивши на тему «Підготовка до звітної кампанії у сфері ТЦУ», нагадала, що звітність складається з трьох документів: звіту про контрольовані операції, податкової Декларації з податку на прибуток підприємств (додаток до ТЦУ) і документації з ТЦУ. Зокрема, спікер розповіла про основні відомості КО та їх перелік, вартісний критерій та його розрахунок, виправлення до звіту про КО та виправлення до Декларації з податку на прибуток. Також пані Врублевська поділилася інформацією щодо останніх змін в законодавстві у сфері ТЦУ, зокрема зосередилася на питаннях нових критеріїв формування переліку держав (територій), операції із резидентами яких визнаються контрольованими, розширення сфери застосування переліку № 480, порядку застосування переліків №1045 та №480 у 2017 та 2018 роках, самостійного коригування для цілей ТЦУ та різних періодів для проведення коригування фінансового результату до оподаткування для контрольованих та неконтрольованих господарських операцій.

GEX_1102

Радник, заступник керівника практики трансфертного ціноутворення Юрій Чеботарь виступив із темою «Основні принципи підготовки якісної документації». Так, спікер розповів про порядок складання та зберігання документації. Більш детально пан Чеботарь зупинився на ознаках якісної документації, серед яких виділив: необхідність формального дотримання вимог підпункту 39.4.6 Податкового кодексу України, встановлення стійкого діапазону цін і рентабельності та опис підходів до вибору методів з урахуванням пріоритетності застосування. Щодо обґрунтування вибору порівнянних операцій і осіб експерт пояснив, що тут необхідно акцентувати  критерії, за якими здійснювалося зіставлення. Також фахівець підкреслив, що платникам податків при підготовці документації слід враховувати норми статті 39 ПК України, яка діяла на день одержання запиту від податкових органів.

GEX_0942

Адвокат, керуючий партнер EUCON Юридична група Ярослав Романчук представив учасникам семінару оригінальну презентацію на тему «Імплементація плану BEPS в українське законодавство». Так, пан Романчук розповів про власне зміст плану та його загальну структуру, про очікування, прогнози та перспективи його імплементації в українське законодавство, зокрема про мінімальний стандарт (реалізація основних 4-ох з 15-ти кроків), який Україна зобов’язалася імплементувати у межах BEPS. Спікер підкреслив, що, незважаючи на рекомендаційний характер документа, він вже почав істотно впливати на майбутнє міжнародного бізнесу. Також Ярослав Романчук визначив основні наслідки від BEPS для України: «кінець» епохи офшорів, ери банківської таємниці та можливості відкрити рахунок в «пристойній» юрисдикції, посилення контролю над процесом звітності. Особливо спікер сфокусувався на питанні офшорів, зазначивши, що на сьогодні представники бізнесу, які створювали структуру з метою податкової оптимізації з використанням офшорів, вже мають цілий ряд проблем. Окрім того, пан Романчук розповів про світову тенденцію «виходу із тіні» та пошуків шляхів більш прозорого структурування.

У семінарі також взяли участь: Сусанна Міхонік – начальник управління аудиту окремих об’єктів і категорій платників податків Департаменту аудиту УКРІНФОРМ України в м.Києві, Лілія Фещенко – начальник відділу контролю за трансферним ціноутворенням УКРІНФОРМ України в м.Києві.

Партнерство

Нагороди