Захист бізнесу. Алгоритм дій під час обшуку та допиту. Поради адвоката Євгена Петренка

14 липня 2017 року в м. Києві пройшов семінар на тему «Обшуки, виїмки, допити, арешт! Як зберегти бізнес? Як себе убезпечити?», на якому виступав Євген Петренко, партнер, керівник практики з кримінального права та процесу, адвокат EUCON Міжнародний правовий центр.

Семінар був поділений на одинадцять блоків,  в рамках яких були розглянуті законні способи захисту активів, підстави для відкриття кримінальної справи, обшуку підприємств, виїмки документів, допиту, арешту та надані рекомендації щодо алгоритму дій посадових осіб та персоналу компанії під час розслідувань економічних злочинів. Адже дуже важливо розуміти міру дозволеної поведінки для обох сторін, щоб убезпечитись від незаконності дій силових та перевіряючих органів. Євген розповів, як правильно проводити медіа-кампанію під час обшуку, а саме коректне ведення комунікації зі ЗМІ. В тому числі, було пояснено, як правильно висвітлити проблему та аргументувати свою позицію щодо неї, не погіршивши, при цьому, ситуацію.

Важливо зазначити про частину виступу, яка стосувалась допиту. Євген детально роз’яснив процедуру проведення даної слідчої дії та які питання зазвичай ставлять під час її проведення. Спікер пояснив, як і чому слід готуватись до допиту. Продовжуючи цю тему, було наголошено про відповідальність, яку встановлює законодавство за відмову у дачі показань або ж у наданні неправдивої інформації.

Щодо арешту, то окрім самої процедури, увага була зосереджена на способах повернення вилученого майна, адвокат навів приклади із особистої практики та надав практичні поради щодо повернення незаконно відібраного майна.

На завершення свого виступу Євген надав рекомендації по збереженню бізнесу в умовах кримінально-процесуальних атак. Такі поради стосувались взаємодії персоналу компанії із адвокатом під час обшуку, правил спілкування із правоохоронними органами та судом.

Партнерство

Нагороди