Експерти EUCON виступили на семінарі «Трансфертне ціноутворення 2018» в Черкасах - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Експерти EUCON виступили на семінарі «Трансфертне ціноутворення 2018» в Черкасах

На запрошення керівництва Черкаської торгово-промислової палати експерти EUCON Юридична Група взяли участь в семінарі присвяченому актуальним питанням та останнім законодавчим змінам в сфері трансфертного ціноутворення. Захід відбувся 22 серпня 2018 року в Черкасах та був організований Черкаською торгово-промисловою палатою.

[:]

В рамках виступу Лариси Врублевської, аудитора, партнера, керівника практики трансфертного ціноутворення EUCON Юридична Група, учасники заходу обговорили особливості застосування норм трансфертного ціноутворення та отримали поради щодо підготовки звітності з трансфертного ціноутворення. Спікер надала алгоритм підготовки звітів та документації про контрольовані операції, навела практичні приклади розрахунку вартісного критерію та звернула увагу на найпоширеніші помилки платників податків при підготовці звітності, окресливши основні вимоги до якісної документації.

Друга частина доповіді Лариси Врублевської була присвячена практичним прикладам обґрунтування рівня цін в операціях імпорту товару від нерезидента та прикладам обґрунтування вибору методу встановлення відповідності умов операції принципу «витягнутої руки».

Підсумовуючи свою доповідь пані Лариса наголосила, що лише своєчасна підготовка якісної документації зможе захистити платника податків від претензій контролюючих органів.

Про перевірки контрольованих операцій та відповідальність платників податків за порушення законодавства у сфері трансфертного ціноутворення розповів Володимир Бевза, адвокат, старший юрист, заступник керівника податкової практики EUCON Юридична Група.

Зокрема, спікер детально зупинився на факторах та критеріях контролю ДФС, серед яких були названі наступні: збитковість протягом декількох періодів; невідповідність фінансових результатів (показників рентабельності, динаміці прибутку/збитків) середнім показникам по галузі; значний обсяг операцій з надання/отримання внутрішньогрупових послуг;  сплачені роялті та/або відсотки за фінансовими запозиченнями; проведення господарських операцій нетипових для поточної діяльності платника і т. д.

Володимир охарактеризував категорії податкових спорів, що виникають в результаті перевірок контрольованих операцій та дотримання правил ТЦУ, проінформував про ризики при операціях із «формально» пов’язаними особами, а також детально, використовуючи практичні приклади, розповів про відповідальність платників податків за порушення законодавства у сфері трансфертного ціноутворення.

На завершення своєї доповіді спікер звернув увагу учасників на лист ДФС України від 20.07.2017 «Про неподання документації з трансфертного ціноутворення», в якому зазначалося, що у разі коли пошта не може вручити запит на подання документації з трансфертного ціноутворення платнику податків через відсутність посадових осіб за місцем знаходженням або їх відмову отримати запит, невстановлення фактичного місцезнаходження платника податків або з інших причин, то такий запит вважається врученим у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення (із зазначенням причин невручення). «І якщо платник податків не підготує документацію  протягом 30 календарних днів з дати, вказаної поштовою службою в повідомленні про вручення, до платника податків будуть застосовані штрафні санкції», – наголосив Володимир Бевза.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит