Засідання бухгалтерського клубу "ПРОСТІ ПОДАТКИ" - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Засідання бухгалтерського клубу “ПРОСТІ ПОДАТКИ”

26 жовтня 2016 року відбулось перше засідання бухгалтерського клубу «Прості податки» на тему «Трансферне ціноутворення». До участі у зустрічі, що проходила у форматі ділового сніданку були запрошені експерти з трансфертного ціноутворення, представник ДФС України, а також фінансові директори та головні бухгалтери компаній реального сектору, діяльність яких підпадає під дію законодавства з ТЦО.

«Прості податки» – нова професійна спільнота, що організована МГО «Рада Незалежних бухгалтерів та аудиторів» спільно з компанією E-com з метою обговорення актуальних питань податкового законодавства, проблемних ситуацій, які виникають у бухгалтерів та фінансистів у процесі роботи, пошуку шляхів їх вирішення, а також розробки ідей щодо вдосконалення податкового законодавства та внесення їх на розгляд профільним законодавчим органам.

Перше засідання Клубу пройшло за підтримки Міжнародного правового центру EUCON, експерти якого виступили у ролі спікерів заходу.

Під час ділового сніданку обговорювалася практика застосування вимог трансфертного ціноутворення (ТЦ), особливу увагу було присвячено змінам, які відбулись у 2016 році та потребують врахування платниками податків.

Аудитор, партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення Міжнародного правового центру EUCON Лариса Врублевська проаналізувала останні листи ДФС України роз’яснювального характеру щодо розрахунку вартісного критерію, а також підстави визнання операцій із контрагентом-резидентом контрольованими. Окрім цього, вона зупинилась на останніх запропонованих законодавчих змінах з ТЦ і перспективах їх впровадження. Мінфіном підготовлено проект закону щодо комплексних змін до ПКУ. В частині ТЦ очікується підвищення вартісного критерію до 150 млн.грн.

Головний державний податковий інспектор відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту Державної фіскальної служби України В’ячеслав Кругляк розповів про найбільш розповсюджені помилки, які допускають компанії при підготовці та поданні звітності, а також зосередився на практичних питаннях проведення перевірок. Контроль за ТЦ здійснюється контролюючим органом у двох напрямках: 1) порушення таких формальних вимог як своєчасність та повнота подачі звітності; 2) виявлення ризиків та проведення перевірок. За перше півріччя 2016 року ДФС проводиться 20 перевірок контрольованих операцій. ДФС направлено 30 запитів на подачу документації з ТЦО. За період 2013-2015 роки виявлено 340 фактів несвоєчасної подачі або не подачі звітності. За такі порушення були застосовані санкції загальним обсягом понад 100 млн.грн.

Керуючий партнер Аудиторської фірми «Аксьонова і партнери» GGI, радник Міністра фінансів України Олена Макеєва розповіла про світові тенденції у сфері трансфертного ціноутворення. Перше, на чому наголосила Олена – це те, що не варто очікувати зниження контролю за ТЦ. Країни OECD вже відносно давно впровадили та продовжують посилювати контроль за такими операціями. Аналізуючи план BEPS, вона відмітила, що головні зміни в цій сфері – це впровадження справедливого підходу оподаткування доходів у країні їх виникнення (фактичного здійснення господарської діяльності), а не в інших юрисдикціях, які виконують функцію «mail box» для подальшого направлення грошових потоків у офшорні юрисдикції. Автоматичний обмін інформації залучить навіть офшорні юрисдикції. За прогнозами успішне впровадження перелічених принципів у 5-6 річній перспективі призведе до зникнення офшорів, а компаніям варто орієнтуватись на нові прозорі правила гри.

Адвокат, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав Романчук поділився інформацією про наявну практику розгляду судами податкових спорів щодо трансферного ціноутворення. Він проаналізував які тенденції спостерігаються у підході судової гілки влади до розгляду складних кейсів у цій сфері. Зокрема, Ярослав Романчук розказав про специфіку визнання контрольованими операцій з контрагентами Швейцарії, а також про позов щодо протиправного включення Швейцарської Конфедерації до переліку країн із зниженою ставкою оподаткування.

«Прості податки» – новий бухгалтерський клуб, заснований МГО РНБА у жовтні 2016 року. Засідання Клубу проводяться у форматі ділових сніданків, де за чашкою ранкової кави з ароматним круасаном зустрічається широке коло експертів для обговорення найактуальніших та найгостріших питань оподаткування, поточних проблем та новин законодавства, професійних перспектив та планів.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит