За підтримки EUCON відбувся семінар присвячений звітності по ТЦУ

Головне управління ДФС у м. Києві за підтримки EUCON Міжнародний правовий центр провело для бізнесу безкоштовний семінар на тему «Трансфертне ціноутворення: підготовка до подачі Звіту про контрольовані операції”.

Семінар пройшов 27 вересня 2017 року в приміщення Головного управління ДФС у м. Києві та зібрав близько 70 учасників.

В якості спікера участь в заході взяла Лариса Врублевська – аудитор, партнер, керівник практики з трансфертного ціноутворення EUCON МПЦ.  Серед спікерів від податкових органів були Злата Лагутіна – заступник начальника ГУ ДФС в м. Києві, Вячеслав Кругляк – заступник начальника відділу перевірок трансфертного ціноутворення управління планових перевірок Департаменту аудиту ДФС України, Ірина Сиволап – начальник відділу взаємодії з питань ТЦУ Департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС України, Сусанна Міхонік – начальник управління аудиту окремих об’єктів та категорій платників ГУ ДФС у м. Києві.

GEX_3372

Лариса Врублевська розповіла учасникам про відповідальність платників податків за порушення податкового законодавства у сфері ТЦУ та  про застосування штрафних санкцій відповідно до нових правил. Лариса зазначила, що розмежування таких понять як «неподання звіту», «недекларування окремих операцій» і «неподання документації», і їх несвоєчасне подання є досить ліберальною нормою.

«Стаття 39 ПК України містить норму, відповідно до якої сплата штрафу за неподання звітності не звільняє платника податків від обов’язку подання такого звіту. На його подачу відводиться 30 днів і у разі, якщо платник не подає його після сплати штрафу, то на платника податків накладаються нові штрафні санкції в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб за кожен день прострочення», – пояснила нюанси Л.Врублевська.

GEX_3432

Такі ж штрафні санкції накладаються і на звіти, які були не подані за попередні звітні періоди, але нові штрафні санкції нараховуватимуться за новими ставками за кожен день неподання звіту, починаючи з 1 січня 2017 року.

Також Лариса звернула увагу на лист ДФС від 20.07.17р., яким роз’яснено порядок направлення і вручення запитів на документацію по ТЦУ. Зазначивши, що запит на подання документації вважається надісланим (врученим), якщо його вручено платнику податків чи його представнику особисто, надіслано на адресу останнього відомого місцезнаходження з повідомленням про вручення.

В рамках семінару були розглянуті питання щодо останніх законодавчих нововведень в сфері ТЦУ, порядоку заповнення та подачі Звіту про контрольовані операції, порядоку виправлення помилок, вибору методу ТЦУ, були названі типові помилки платників податків, які були виявлені під час контрольно-перевірочних заходів.

Партнерство

Нагороди