Експерти EUCON виступили на семінарі присвяченому питанням ТЦУ, який пройшов в м. Херсон

7 вересня 2017 року в м. Херсон відбувся семінар «Трансфертне ціноутворення: готуємося до подачі звітності по контрольованим операціям», організований Херсонською торгово-промисловою палатою та Головним управління ДФС у Херсонській області.

В якості спікерів були запрошені представники EUCON Міжнародний правовий центр, Лариса Врублевська – партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення та Володимир Бевза – адвокат, старший юрист, заступник керівника практики.

Начальник Головного управління ДФС у Херсонській області Ігор Клим відкриваючи семінар, звернув увагу на важливість ознайомлення з останніми новаціями у сфері трансфертного ціноутворення і побажав усім плідної роботи.

 Лариса Врублевська на прикладі компанії-посередника розповіла про обґрунтування рівня ціни в операціях придбання товару у нерезидента, зазначивши, які критерії слід враховувати обираючи доцільний метод трансфертного ціноутворення та якому методу слід віддавати пріоритет, якщо існує можливість застосування кількох методів відразу, також учасники мали змогу ознайомитись із алгоритмом розрахунку ринкового діапазону рентабельності в контрольованих операціях та із особливостями здійснення коригувань об’єкту оподаткування.

Резюмуючи свій виступ Лариса  порадила учасникам вчасно готувати  документацію щодо трансфертного ціноутворення, адже це дозволить підготуватися до можливих заходів контролю.

Володимир Бевза розповів про особливості перевірок з питань відповідності умов контрольованих операцій принципу “витягнутої руки” та дотримання правил ТЦ, а також підстави для їх проведення.

Володимир, проінформував про майбутні тенденції контролю в ТЦ, в тому числі про введення контролю за операціями із нерезидетнтами певних організаційно-правових форм (перелік наявний у Постанові КМУ №480), реалізація дії №13 плану ВЕРS, розширення переліку низькоподаткових юрисдикцій тощо. Важливою стала інформація про те, на що ДФС буде звертати увагу під час контролю ТЦ. Об’єктами такої уваги будуть: операції з біржовими товарами та фінансовими операціями, збільшення рівня перевірок великих платників податків, обмін податковою інформацією із іноземними податковими адміністраціями.

На завершення, доповідач резюмував перші підсумки судового оскарження рішень органів ДФС, винесених за результатами контролю за ТЦ.

Участь у заході взяли близько 50 учасників, серед яких головні бухгалтери, фінансові директори та юристи провідних підприємств області.

Партнерство

Нагороди