Створено Асоціацію українського бізнесу в Польщі

20 жовтня 2015 у Варшаві за підтримки Посольства України у Республіці Польща відбулися установчі збори з питання створення Асоціації українського бізнесу в Польщі.

Асоціація об’єднала польські компанії, засновники яких – українські інвестори, які розпочали господарську діяльність у цій країні. До складу Асоціації увійшли представники IT сфери, машинобудування, приладобудування, альтернативної енергетики, харчової промисловості та аграрного сектору.

Основними завданнями згаданої вище структури буде допомога українському бізнесу на вході та розширенні присутності на польському ринку з метою збільшення обсягів експорту вітчизняних товарів та послуг до Республіки Польща та інших країн-членів ЄС, лобіювання інтересів українського бізнесу в РП, обмін досвідом та інформацією, юридичний захист прав, інтересів та інвестицій українського бізнесу, підготовка пропозицій щодо адаптації та гармонізації законодавства обох країн з урахуванням вимог ЄС.

Асоціація у тому числі надаватиме юридичну та організаційну підтримку при супроводі бізнес-проектів та ефективному використанні можливостей Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Серед окремих пріоритетів – системна співпраця з польськими державними та місцевими органами влади, організаціями, вузами, науковими установами та іншими структурами.

Президентом Асоціації обрано Ярослава Романчука, адвоката, керуючого партнера Міжнародного правового центру EUCON.

Віце-президентом став Іренеуш Дерек, керівник Пластікс Україна.

Олег Дубіш очолив Раду Асоціації як найвищий орган управління; його заступником став Вадим Сень, керівник Альфа Центру – підприємства, яке є лідером у високоточної механообробки.

Засновники Асоціації вирішили також створити Польську лігу українських студентів. Враховуючи той факт, що зараз у Польщі навчається майже 28 тис. українських студентів, така ініціатива буде певною синергією між бізнесом і майбутніми працівниками.

В цей же день Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця на офіційному прийомі в приміщенні Посольства привітав зі створенням Асоціації та пообіцяв повну підтримку та сприяння в просуванні українського експорту на ринки ЄС.

Партнерство

Нагороди