In transfer pricing we trust, або адаптація до ТЦУ – головний месидж дискусії за участі фахівців EUCON - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

In transfer pricing we trust, або адаптація до ТЦУ – головний месидж дискусії за участі фахівців EUCON

4 вересня 2018 року у межах Школи податкової практики Legal High School пройшов Discussion Hub «Глобальні тренди трансфертного ціноутворення». Протягом заходу учасники зосередилися на обговоренні результатів останніх звітних кампаній у сфері ТЦУ в Україні, національного законодавства, актуальних законодавчих ініціатив, глобальних тенденцій у сфері ТЦУ і невирішених проблем у зазначеній галузі.
[:]

Зокрема, модератором першого модуля «Глобальні тренди трансфертного ціноутворення» виступила партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення Лариса Врублевська. Під час свого виступу пані Лариса зупинилася на статистичних даних, надавши інформацію щодо декларування контрольованих операцій в розрізі країн, років, типів операцій та контролюючих органів. Також спікер зазначила, що на сьогоднішній день контролюючим органом здійснюється 30 перевірок щодо дотримання принципу «витягнутої руки», всього призначено 68 перевірок, 38 вже завершені. В продовження своєї доповіді пані Врублевська додала, що з кожним роком збільшується кількість платників податків, які самостійно корегують податкові зобов’язання, і станом на 15 березня 2018 року фінансовий результат збільшений до оподаткування на 5,3 млрд. грн.

Протягом другого модуля спікерами обговорювалися питання документації та звітності ТЦУ. Так, пані Врублевська виступила на тему «Обґрунтування рівня ціни в операціях придбання товару у нерезидента». Спікер на конкретному прикладі описала схему перепродажу товару на українському ринку в неконтрольованих операціях, розповіла про алгоритм функціонального аналізу КО, способи та чинники, за якими обирається найбільш доцільний метод трансфертного ціноутворення та зазначила про особливості таких методів, як метод ціни перепродажу, метод «витрати плюс», метод чистого прибутку та метод розподілення прибутку.

DSC_0903

Радник, заступник керівника практики трансфертного ціноутворення Юрій Чеботарь розповів про звітність у сфері ТЦУ, звіт про неконтрольовані операції та про документацію з трансфертного ціноутворення, а саме: вказав перелік контрольованих операцій, критерії пов’язаності для юридичних та фізичних осіб, перелік держав, які відповідають критеріям, перелік організаційно-правових форм нерезидентів, надав опис критеріїв по контрагенту та вартісному критерію. Також спікер розповів про звітність у сфері трансфертного ціноутворення та про особливості підготовки документації ТЦУ, навів приклади відповідальності за порушенні у сфері ТЦУ.

DSC_0912

У дискусії також брали участь Микола Мішин – начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту ДФС України, Юлія Касперович – головний консультант відділу фінансової безпеки Національного інституту стратегічних досліджень, Євген Козлов – головний консультант відділу фінансової безпеки Національного інституту стратегічних досліджень та інші.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит